Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Otwarty w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze

Data publikacji 31.03.2023

W dniu 30.03.2023r. odbył się Dzień Otwarty Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Funkcjonariusze kamiennogórskiej policji wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gościli przybyłych do jednostki uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze a także mieszkańców powiatu kamiennogórskiego.

Od ponad 100 lat funkcjonariusze Policji stoją na straży bezpieczeństwa publicznego, ochrony życia, zdrowia i mienia. Służba prewencyjna, kryminalna, śledcza, spraw wewnętrznych, kontrterrorystycznych, zwalczania cyberprzestępczości, w tym partole wodne, narciarskie, rowerowe, konne, sprawiają że służba w Policji jest atrakcyjną ofertą dla ludzi z pasją, inwestujących we własny rozwój i przyszłość. To praca dla Ciebie. Twoja perspektywa na przyszłość.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Na placu Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze można było obejrzeć pojazdy służbowe wraz z ich wyposażeniem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne jednoślady, quad oraz oznakowany pojazd BMW a także prezentowane przez funkcjonariuszy jednostki broni. Każdy mógł przy pomocy stroju w postaci kamizelek przeciwuderzeniowych, ochraniaczy, tarcz i kasków wcielić się w rolę policjanta pododdziałów prewencji. W budynku komendy, można było przyjrzeć się z bliska pracy policjantów na odrębnych stanowiskach, rozwiać wszelkie wątpliwości podczas rozmowy z nimi. Na stanowisku technika kryminalistyki, policjant objaśnił sposoby zabezpieczania śladów podczas zdarzeń. Natomiast na stanowisku grupy minersko-pirotechnicznej ukazane zostały sposoby zabezpieczania niebezpiecznych przedmiotów, które policjant kamiennogórskiej jednostki zaprezentował w ramach współpracy wspólnie z pracownikiem Projektu Arado w Kamiennej Górze.

Spotkanie zakończył pokaz psów służbowych, podczas którego policjant pełniący funkcję przewodnika psa zademonstrował w pełnej krasie umiejętności posłuszeństwa psów a także ich reakcji na komendy słowne i za pomocą gestów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkową kartę z odciskiem palca.

Przypominamy!
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, prowadzi nabór do służby cały rok. Zespół Kadr i Szkolenia odpowie na wszystkie pytania – tel. 47 87 362 54 lub 47 87 362 67

Zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia.

mł. asp. Elwira Hajduga
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

 

 

Powrót na górę strony