Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Festyn „Bezpieczne Ferie 2023” na stoku narciarskim w Czarnowie

Data publikacji 13.02.2023

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, Komisariat Wodny z Wrocławia i Państwowa Straż Pożarna z Kamiennej Góry połączyły siły i prowadzili wspólne działania profilaktyczne pod kątem „Bezpiecznych Ferii 2023” na stoku narciarskim w Czarnowie w sobotę 11 lutego br. Nie zabrakło wspólnych zabaw, rozmów o bezpieczeństwie i nauki pierwszej pomocy. Uczmy się i przestrzegajmy zasad bezpiecznego wypoczynku żeby chronić nasze życie i zdrowie. Zobaczcie jak wyglądał festyn okiem kamery...

W województwie dolnośląskim rozpoczynają się ferie zimowe, w związku z tym Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze, Komisariat Wodny z Wrocławia i Państwowa Straż Pożarna z Kamiennej Góry postanowili zorganizować wspólne działania profilaktyczne aby przypomnieć i dzieciom i dorosłym o tym, że ich zdrowie i życie jest najważniejsze. Żeby tak było przez cały czas, trzeba przestrzegać kilku ważnych reguł.

Przypominanie tych najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas spędzania ferii zimowych nie tylko na stoku narciarskim, ale też w domu, nauka pierwszej pomocy, rozdawanie odblasków, możliwość zobaczenia świata przez alkogogle i wspólna zabawa to elementy, które towarzyszyły temu festynowi profilaktycznemu, który odbył się 11 lutego 2023 na stoku narciarskim w Czarnowie.

W trakcie działań profilaktycznych fani śnieżnego szaleństwa mogli również zobaczyć w jaki sposób współdziałanie służb na miejscu pozwala na szybkie dotarcie i udzielenie pomocy poszkodowanej (zobacz film i komunikat).

st. sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony