Bieżące informacje

NIGDY NIE STRASZ DZIECKA POLICJANTEM

Data publikacji 28.09.2021

Kamiennogórscy policjanci przypominają, by nie straszyć dziecka policjantem. Tylko pozytywne relacje zwiększają szanse na to, że młody człowiek w razie kłopotów sam przyjdzie do policjantów i opowie o zagrożeniu.

Jako rodzice, powinniśmy dziecku wpoić i regularnie przypominać, gdzie i u kogo nasz Maluch może szukać pomocy w sytuacji, gdy czuje się zagrożony.

Ponownie przypominamy to, o czym już wcześniej wielokrotnie pisaliśmy....PAMIĘTAJMY.

Dramaty dzieci kryją się nie tylko w domach pełnych brudu i alkoholu. Przemoc, a wręcz bestialstwo lubi gnieździć się w tzw. domach porządnych. Ukrywa się za wypastowaną podłogą, wyczyszczonymi na błysk butami i idealną symetrią poustawianych mebli. Oprawca nie musi mieć twarzy i obycia tzw. patusa. Nierzadko to ludzie uprzejmi, uczynni, lubiani przez sąsiadów. W kontakcie z dzielnicowym czy pracownikami MOPS-u ujmują kulturą osobistą i chęcią współpracy.

Nie zawsze będziemy przy naszych dzieciach. Nie odbierajmy im szansy na właściwą reakcję. Wpajajmy dzieciom odpowiednie wzorce i przypominajmy, że to osoby, które zawsze można poprosić o pomoc.

asp. Paulina Basta

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony
Polska Policja