Bieżące informacje

DWAJ KAMIENNOGÓRSCY POLICJANCI ODZNACZENI NAGRODĄ PODKOMISARZA ANDRZEJA STRUJA

Data publikacji 21.07.2021

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył w dn. 20 lipca br. odznaki im. podkomisarza Policji Adrzeja Struja. Odznaczenie ustanowione zaledwie w lutym bieżącego roku, otrzymało zaledwie 40 policjantów z całego kraju, w tym dwóch naszych funkcjonariuszy, którzy w lutym br. z narażeniem własnego zdrowia i życia brali udział w ewakuacji mieszkańców płonącego budynku.

Szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył dziś odznaki im. podkomisarza Policji Adrzeja Struja. Odznaczenie ustanowione zaledwie w lutym bieżącego roku, otrzymało zaledwie 40 policjantów z całego kraju. Odznaką wyróżnieni zostali funkcjonariusze, którzy w czasie służby podejmowali działania w obronie życia, zdrowia i mienia, którzy wykonując obowiązki służbowe, podejmowali działania, zmierzające do ratowania ludzkiego życia z narażeniem własnego zdrowia i życia.

Mł.asp. Marcin Nieć oraz sierż.szt.Adam John w lutym br. jako pierwsi znaleźli się na miejscu pożaru kamienicy w Kamiennej Górze. Rozpoczęli od ewakuacji mieszkańców płonącego budynku. Z dwóch mieszkań nie udało się samodzielnie wyjść jego lokatorom, w związku z czym, mimo bardzo niebezpiecznej sytuacji i ogromnego zadymienia, jeden z policjantów wyniósł z płonącego mieszkania poszkodowanego mężczyznę. Drugi z mundurowych, znajdując się ze strażakami na wysięgniku, pomagał w ewakuacji kolejnego uwiezionego w lokalu domownika.

Policjantom za ofiarną służbę podziękował w dniu dzisiejszym również gen.insp.Jarosław Szymczyk Komendant Główny Policji.

Andrzej Struj służył w Policji 15 lat. Pracował w Wydziale Patrolowo-Wywiadowczym stołecznej Policji. 10 lutego 2010 r. na przystanku tramwajowym w Warszawie interweniował, gdy dwaj młodzi ludzie w kierunku tramwaju rzucili koszem na śmieci, tłukąc szybę. Niestety jeden z mężczyzn zadał policjantowi kilka śmiertelnych ciosów nożem. Andrzej Struj zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Miał 42 lata. Osierocił dwie córki....Pośmiertnie został mianowany przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na stopień podkomisarza.

asp. Paulina Basta

Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony
Polska Policja