Bieżące informacje

Podłożenie ładunku wybuchowego, zagrożenie pożarowe – czyli ćwiczenia służb ratowniczych

Data publikacji 10.07.2024

W momencie wystąpienia zagrożenia z grupy CBRNiE konieczna jest koordynacja służb, żeby zapewnić jak najlepsze działania ratownicze. Dlatego we wtorek policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze uczestniczyli w ćwiczeniach na terenie zakładu Joyson Safety System w Krzeszowie, gdzie wystąpiło m.in. zagrożenie pożarowe czy wtargnięcie napastnika i podłożenie ładunku wybuchowego.

We wtorek, 9 lipca 2024 roku, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze wspólnie ze strażakami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kamiennej Górze uczestniczyli w ćwiczeniach na terenie zakładu Joyson Safety System w Krzeszowie, które miały na celu zgranie działań ratowniczych służb w zakresie zagrożeń CBRNiE (z ang. Chemical, Biological, Radiological, Nuclear, Eksplosive).

Służby musiały się zmierzyć z kilkoma zagrożeniami, które wystąpiły na terenie zakładu, przede wszystkim zagrożenie pożarowe oraz rozszczelnienie zbiornika z olejem opałowym. Dodatkowo na teren miał wtargnąć nieuprawniony mężczyzna, który w jednym z miejsc miał podłożyć ładunek wybuchowy.

Koniecznym było wypracowanie wspólnych działań, dzięki którym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze mogli zatrzymać sprawcę podłożenia ładunku, nie narażając życia strażaków, którzy w tym czasie prowadzili działania ratowniczo-gaśnicze i zapewnić bezpieczeństwo przed ewentualnym innym zagrożeniem. W miejscu działań następnie pojawiła się również nieetatowa grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, która zabezpieczyła niebezpieczny ładunek.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.41 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony