Bieżące informacje

Dziewięciu nieodpowiedzialnych kierowców – piłeś, brałeś – nie jedź! To takie proste!

Data publikacji 09.07.2024

Od soboty do poniedziałku na terenie powiatu kamiennogórskiego trwała akcja pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, która miała na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze sprawdzali stan trzeźwości kierujących i niestety podczas tych działań ujawnili aż 8 osób, które postanowiły wsiąść za kierownicę znajdując pod wpływem alkoholu oraz jedną pod wpływem narkotyków.

Od soboty do poniedziałku (7-9 lipca 2024 roku) policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze postanowili przeprowadzić działania ukierunkowane na kierujących, którzy są na tyle nieodpowiedzialni, że kierują samochodami lub innymi środkami transportu, po spożyciu alkoholu lub narkotyków. Efektem tych działań było wyeliminowanie z ruchu aż 9-ciu kierujących. Teraz za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w sobotę (6 lipca 2024 roku)  w Kamiennej Górze przy ul. Spacerowej po godzinie 6:00 ujawnili 51-letniego kierującego, który w organizmie miał ponad 0,5 promila alkoholu.

Następnie około godziny 10:00 w Lubawce kamiennogórska drogówka zatrzymała 58-latka, który znajdował się za kierownicą samochodu, po użyciu alkoholu.

Kolejnego dnia (7 lipca 2024 roku) policjanci WRD w Krzeszowie przed godziną 7:00 zatrzymali 47-latka, który kierował samochodem będąc po użyciu alkoholu.

Przed godziną 10:00 w Miszkowicach mundurowi skontrolowali 46-latka z Lubina, który kierował pojazdem mając w organizmie 0,9 promila alkoholu.

Natomiast o 12:30 w Marciszowie policjanci sprawdzili 54-letniego motorowerzystę, który, jak się okazało znajdował się po użyciu alkoholu.

Kamiennogórska drogówka w poniedziałek (9 lipca 2024 roku) niemalże w jednym czasie ujawniła kolejnych trzech kierujących bez wyobraźni.

Po godzinie 5:00 w Janiszowie zatrzymali zostali kierujący samochodami - 66-latek w stanie nietrzeźwości oraz 51-latek po użyciu alkoholu.

W tym samym czasie przy ul. Jeleniogórskiej w Kamiennej Górze kolejny patrol drogówki ujawnił 50-letniego kierującego, który poruszał się pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości.

Natomiast policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w poniedziałkowy wieczór o 23:00 zatrzymali do kontroli 28-letniego kierującego z Wałbrzycha, które zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków i się nie pomylili. Tester wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem marihuany oraz amfetaminy.

To takie proste – piłeś, brałeś – nie jedź!

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

 

Powrót na górę strony