Bieżące informacje

Narkotyki w mieszkaniu

Data publikacji 05.07.2024

Kamiennogórscy kryminalni w środę, wykorzystując informacje uzyskane pozaprocesowo, sprawdzili mieszkanie 34-latka pod kątem środków, których posiadanie jest zabronione. Mundurowi nie uwierzyli „na słowo” mężczyźnie, który twierdził, że niczego w domu nie ma i znaleźli marihuanę oraz metamfetaminę. Za to przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

W środę, 3 lipca 2024 roku, policjanci Wydziału Kryminalnego Komedy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze z samego rana postanowili sprawdzić uzyskane pozaprocesowo informacje, które dotyczyły posiadania środków odurzających.

Kryminalni początkowo wezwali 34-latka do wydania narkotyków, jednak nie chciał tego zrobić, twierdząc, że ich nie posiada. Policjanci nie uwierzyli „na słowo” mężczyźnie i podczas przeszukania znaleźli w mieszkaniu marihuanę, z której można wykonać prawie 90 porcji narkotyku oraz ponad 10 porcji metamfetaminy.

Mężczyzna trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie kolejnego dnia usłyszał zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii dotyczący posiadania środków odurzających. To przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony