Bieżące informacje

Ukradł kartę, a potem zapłacił za alkohol – został zatrzymany przez kamiennogórskich dzielnicowych

Data publikacji 03.07.2024

Wczoraj, po krótkim pościgu kamiennogórscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który najpierw ukradł swojej partnerce kartę bankomatową, a następnie skorzystał z niej żeby kupić... alkohol. Przestępstwo, o które jest podejrzany 56-latek zagrożone jest karą pozbawienia wolności od jednego roku nawet do 10 lat.

Wczoraj, 02 lipca 2024 roku, po godzinie 14 dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze zostali wezwani do jednego z mieszkania na terenie Kamiennej Góry, gdzie kobieta potrzebowała pomocy.

Jak się okazało, to partner kobiety, pomimo jej sprzeciwów wyciągnął z jej torebki kartę bankomatową i oddalił się w kierunku sklepu. Dzielnicowi wiedzieli, jak wygląda mężczyzna i znając swój teren, rozpoczęli poszukiwania złodzieja. W pewnym momencie zauważyli, że 56-latek przemieszcza się pomiędzy budynkami. Niestety na widok policjantów, podjął on decyzje o ucieczce. Ten pościg pieszy był krótki i zakończył się bardzo szybkim obezwładnieniem i zatrzymaniem uciekiniera.

Policjanci ustalili, że 56-latek zdążył skorzystać z karty, kupując w pobliskim sklepie alkohol, tym samym wyczerpując znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutów. Kradzież z włamaniem to przestępstwo, za które grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności.

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony