Bieżące informacje

Kierujący pod wpływem zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 03.07.2024

Mamy dopiero 3 dzień lipca, a policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Komisariatu Policji w Lubawce oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zdążyli zatrzymać już czterech kierujących, którzy są podejrzewani o to, że prowadzili samochody pod wpływem narkotyków. Dodatkowo 19-latek, którego zatrzymali lubawscy policjanci posiadał przy sobie środki zabronione i nie miał uprawnień do kierowania. Apelujemy! Brałeś – nie jedź! Narkotyki zaburzają pracę zmysłów, nie bądź tykającą bombą na drodze!

Mamy dopiero 3 dzień lipca, a policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Komisariatu Policji w Lubawce oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zdążyli zatrzymać już czterech kierujących, którzy są podejrzewani o to, że prowadzili samochody pod wpływem narkotyków. Dodatkowo 19-latek, którego zatrzymali lubawscy policjanci posiadał przy sobie środki zabronione i nie miał uprawnień do kierowania.

W nocy z niedzieli na poniedziałek  (1 lipca 2024 roku) policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 31-letniego mieszkańca Warszawy, którego zachowanie wskazywało na to, że znajduje się pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, tester narkotykowy wykazał obecność kokainy w jego organizmie.

W poniedziałek (1 lipca 2024 roku) policjantów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili służbę na terenie powiatu kamiennogórskiego, około godziny 17:00 w Kamiennej Górze zainteresował kierujący, który na widok radiowozu próbował zniknąć z oczu mundurowych. Legniccy policjanci nie dali się zwieść i zatrzymali pojazd do kontroli. 37-latek przyznał, że zażywa metamfetaminę co potwierdził tester narkotykowy.

Natomiast kolejnego dnia, we wtorek po godzinie 13:00 dzielnicowi Komisariatu Policji w Lubawce, mając doskonałe rozpoznanie swojego terenu, uzyskali informację o 19-latku, który poruszał się samochodem mimo braku uprawnień. Młody mężczyzna nie dość, że rzeczywiście nie posiadał prawa jazdy, to wykonany tester wykazał obecność amfetaminy lub jej pochodnych w ślinie mężczyzny. I nie jest to koniec jego kłopotów bowiem lubawscy dzielnicowi znaleźli przy nim narkotyki.

Tego samego dnia, po godzinie 22:00, kamiennogórsko-lubawski patrol policji zatrzymał do kontroli 19-latkę, która zachowywała się bardzo nerwowo. Zaprzeczała, że miała zażywać narkotyki, jednak przeprowadzony przez policjantów tester wskazał, że znajduje się pod wpływem marihuany.

Wszystkim zatrzymanym osobom pobrano krew do badań aby stwierdzić dokładne stężenie substancji zabronionych w organizmie.

Kierowanie pojazdem mechanicznym będąc pod wpływem środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Podejrzewani o ten czyn muszą się liczyć również z zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną.

Apelujemy! Brałeś – nie jedź! Narkotyki zaburzają pracę zmysłów, nie bądź tykającą bombą na drodze!

sierżant sztabowy Katarzyna Trzepak-Balicka
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze

Powrót na górę strony